Terapia

Porada psychologiczna

Cena: 120zł

Porada psychologiczna to spotkanie z psychologiem dla osób, które poszukują informacji, wskazówek umożliwiających rozwiązanie bieżących problemów życiowych, w tym dotyczących wychowania dzieci. Jeśli znalazłeś/aś się w jakiejś trudnej sytuacji lub poszukujesz porady w kwestiach związanych z rodzicielstwem możesz zasięgnąć opinii specjalisty. Porada ma na celu rozpoznanie problemu, poszukiwanie rozwiązań, przekazanie informacji oraz zaplanowanie konkretnych działań. Spotkanie takie trwa zwykle ok. 60 min, lecz jeśli zaistnieje potrzeba, może zostać zalecone jeszcze jedno lub kilka spotkań.

Zajęcia psychologiczno-pedagogiczne

Cena: 120zł

Indywidualne zajęcia z psychologiem o charakterze terapeutycznym dla dziecka, dzięki którym, w zależności od potrzeb dziecka, wspomagane i usprawniane jest jego funkcjonowanie w codziennym życiu, wspierane funkcjonowanie emocjonalne i społeczne w zakresie właściwego rozumienia, przeżywania, wyrażania myśli i uczuć oraz budowania właściwych relacji międzyludzkich, zwiększana motywacja i skuteczność jego działania, budowane poczucie własnej wartości, wspierany rozwój osobisty dziecka i rozwijany jego potencjał oraz niwelowane deficyty w poszczególnych obszarach funkcjonowania dziecka np. w obszarze funkcji poznawczych.

Psychoterapia indywidualna i rodzinna

Cena psychoterapii rodzinnej: 190zł
Cena psychoterapii indywidualnej: 150zł

Psychoterapię indywidualną można określić najprościej jako bezpośredni kontakt pacjenta z psychoterapeutą. Psychoterapia indywidualna to forma pracy przeciwstawna terapii grupowej. Kontakt „face to face” polega na szczerej i swobodnej rozmowie terapeutycznej bez udziału osób trzecich.

Psychoterapia rodzinna opiera się na założeniu, że problemy psychologiczne mają źródło w relacjach z innymi ludźmi i w tych relacjach się przejawiają. Z tego względu indywidualne trudności są widoczne i odczuwalne również w grupie terapeutycznej, w relacjach z uczestnikami, z całą grupą.

Konsultacja/porada seksuologiczna

Cena: 250zł

Kłopoty z życiem seksualnym mogą mieć podłoże psychologiczne. Konsultacji seksuologicznej potrzebować może zarówno kobieta jak i mężczyzna. Jeżeli trudności w życiu erotycznym utrzymują się już kilka tygodni, warto udać się do seksuologa. Seksuolog jest takim samym lekarzem jak każdy inny, warto więc pokonać wstyd i poprosić o pomoc. Problem nie rozwiąże się sam, bez względu na to, czy ma podłoże psychiczne czy fizyczne. Seksuolog nauczy jak odkrywać i wyrażać potrzeby, wchodzić w wartościowe relacje z partnerem oraz jak akceptować własną tożsamość.

Terapia fizjoterapeutyczna, rehabilitacja dzieci i młodzieży

Cena: 100zł

Terapia fizjoterapeutyczna wykonywana przez magistra fizjoterapii opiera się na wiedzy posiadanej przez wykonującego terapię. Fizjoterapeuta prowadzi działania w kierunku ograniczenia dolegliwości bólowych oraz przywrócenia sprawności narządów ruchu. Nie jest to jednak jedyne zadanie, które stawia się przed specjalistą w tej dziedzinie. Efektem pracy fizjoterapeuty jest przywrócenie dobrego stanu psychicznego pacjenta. Do metod fizjoterapeutycznych zaliczane są: masaże lecznicze – w zależności od schorzenia stosuje się ich różne rodzaje, takie jak masaż klasyczny, sportowy, relaksacyjny, limfatyczny; kinezyterapia, czyli rehabilitacja ruchowa; terapia manualna – polega na umiejętnym uciskaniu bolących miejsc na ciele chorego; i wiele innych.

Terapia czaszkowo – krzyżowa

Cena: 90zł

Terapia kranio-sakralna jest metodą leczenia, która poprzez nakładanie rąk w ściśle określonych miejscach na ciele człowieka służy poprawie stanu zdrowia. Jej filozofią jest używanie przez terapeutów bardzo lekkiego nacisku rąk, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w krążenie płynu mózgowo-rdzeniowego (4). Nacisk rąk terapeuty powinien wynosić około 5 gramów. Jest to siła potrzebna do podniesienia monety dwugroszowej (5). Terapia kranio-sakralna skupia się na kilku obszarach oddziaływania na organizm człowieka.